Özge Gürel Kimdir?

5 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’un Silivri ilçesinde dünyaya gelen Özge Gürel ’in annesi ev hanımı babası ise emeklidir. İlk ve orta okulu Silivri’de tamamlayan genç oyuncu Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü yarıda bırakmış ve oyuncu olma hayallerini gerçekleştirmeye koyulmuştur.

Önce oyunculuk sonra da oyuncu yönetimi dersleri alan Özge Gürel, kısa sürede yapımcıları dikkatini çekti. Şimdiler hala şan, dans ve diksiyon derslerine devam ettiğini söylüyor.
İlk tecrübesini “Kızım Nerede” dizisindeki “Zeynep” rolüyle edinen oyuncu böylece televizyon dünyasına adım atmış olur. Daha sonra “Huzur Sokağı”nda “Melisa” ve “Muhteşem Yüzyıl”da “Rana Hatun” rolleriyle yer almıştır.

2014 yılında sevilen dizi “Medcezir” de “Ada” rolüne hayat vermiştir.

İlk başrolü “Kiraz Mevsimi” dizisitle oldu.

2014 yılında yayın hayatın atılan ve döneminde oldukça popüler “Kiraz Mevsimi” dizisindeki Öykü rolüyle çok sevildi. Kiraz Mevsimi ile yıldızı parlayan genç oyuncu, dizide Serkan Çayoğlu ile başrolü paylaşıyordu.
2017 yılında ekranlara gelen ve Berk Cankat ile başrolü paylaştığı “Yıldızlar Şahidim” dizisiyle ekranlara döndü. Ancak dizi uzun ömürlü olamadı.
2017’nin sevilen yaz dizileri arasına girmeyi başaran Dolunay’da Nazlı karakterine hayat veriyor. Dolunay’ın başrolünde Özge Gürel’e genç oyuncu Can Yaman eşlik ediyor.

Rol Aldığı Diziler:
Dolunay
Yıldızlar Şahidim
Kiraz Mevsimi
Muhteşem Yüzyıl
Medcezir
Kızım Nerede?

ÖZGE GÜREL’İN KİŞİSEL BİLGİLERİ

Burç: Kova

Boy: 1.70

Doğum Tarihi: 5 Şubat 1987

Okul/Meslek: Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü

Instagram

Diğer Celebrity & Influencerlara buradan ulaşabilirsiniz.