Hasan Yalnızoğlu Kimdir?

 

 

Sonraki yıllarda yüzme sporunda başarılar kazandı. Ailesinin Pendik’e taşınarak semt değişikliği yapması ve tesis yetersizliği sebebi ile çok sevdiği cimnastik ve yüzme sporundan uzak kaldı. En yakın spor salonu Kung Fu branşında olduğu için çalışmalara burada devam etti.

Liseyi bitirmeden okula ara verip 4 sene eğitim hayatından uzak kaldı ve bu 4 yıl bir tekstil fabrikasında çalıştı. Bir yandan da tekvando sporunda hem sporculuk, hem de eğitmenlik yaptı. Aynı yıllarda BJK Spor Kulübü’nde kürek sporu ile ilgilendi. Türkiye’de ilk kürek yarışında Türkiye rekoru kırıp ülkemizi dünyada temsil edip derece elde etti.

Daha sonra ara verdiği liseyi bitirip, İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi spor Yönetimi bölümünden mezun oldu. Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg ağırlığındadır.

Aynı zamanda 17 yıldır manken olan Hasan Yalnızoğlu Amerikan güreşi sporcusudur. 2010′ da Amerikan Güreıp Turkish Power Wrestling’de sıkı bir eğitimden sonra Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu olmuştur. 29 Ocak 2011 tarihinde Ankara’da Atatürk Spor Salonunda yaptığı unvan maçında Turkish Power Şampiyonluk Kemerini Kırkpınar Şampiyonlarından Warrior lakaplı Savaş Yıldırım’a karşı yaptığı karşılaşmadan sonra kazandı. 2. Maçında ise 12 Şubat 2011’de Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde yaptığı mücadelede ise unvanını Soldier’a (Çağan Atakan Arslan) karşı korudu. 08 Mayıs 2011 tarihinde unvan koruma maçına çıktı. Dünyanın en güçlü adamı olarak tanınan Strong Man (Ersin Kuruel) ile ringe çıkan Camoka, Bursa Atatürk Spor Salonunda kemerini yine tartışmalı bir kararla koruyabildi.

03 Haziran 2012 günü Bursa Atatürk Spor Salonunda Contender Barbar (Alpay Selvi) ile yapılacak olan maça; 2012 Survivor Türkiye’de yarışmasında yarışmacı olarak Dominik’de olduğu için katılamadı ve “Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu” unvanının askıya alınmasına sebep oldu.

Camoka lakabıyla ringe çıkan Hasan Yalnızoğlu, Bilgehan Demir ile kurdukları Kickboks Federasyonu’na bağlı olarak Turkish Power isimli yerli Amerikan güreşi takımı ile turnuvalar düzenlediler. Bir sene gibi kısa bir süre içinde de 21 sporcusu olan bir topluluk haline geldiler. Alman bir antrenörün çalıştırdığı Turkish Power takımında yer almak için; 22 yaşın üzerinde ve lisanslı sporcu olmak, sigara ve alkol kullanmamak gerekliymiş.

Spor kariyerinde birçok başarısı olan Yalnızoğlu, daha sonradan dans ve oyunculuk alanında da önemli başarılar elde etmiştir. Sinema filmlerinde de rol almıştır.

Kenan İmirzalıoğlu‘nun birinci olduğu 1997 yılındaki “Best Model” yarışmasında Hasan Yalnızoğlu ikinci olmuştur. Hasan Yalnızoğlu, Best Model’de Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte jüriden 28 puan aldı. Puanlar eşit çıkınca jüri başkanı organizatör Erkan Özerman, tercihini Kenan İmirzalıoğlu‘ndan yana kullandı ve Kenan İmirzalıoğlu Best Model seçildi. Ardından Erkan Özerman, Hasan Yalnızoğlu’nu Hindistan’da yapılan “Mister International”yarışmasına götürdü. Hasan Yalnızoğlu bu yarışmada da ikinci seçilerek dünya ikincisi oldu.

Koreograf Uğurkan Erez‘den koreografi öğrenirken dansa merak saldı. “Sultans Of The Dance” seçmeleri olduğunu öğrendiğinde girdi ve kazandı. Altı ay sonra da baş dansçı oldu. Hasan Yalnızoğlu 1999 yılında “Sultans of the Dance” ve “Anadolu Ateşi” Dans grubunda baş dansçı olarak görev almıştır. 2002 yılında sahnedeki performansını gören yapımcı “Abdullah Oğuz” Hasan Yalnızoğlu’na “Karaoğlan” dizisinde Camoka rolünü vererek sinema ve dizi hayatını başlattı. Son Osmanlı Yandım Ali, Keloğlan Kara Prens’e Karşı, Karaoğlan ve Kösem Sultan filmlerinde çok önemli karakterleri canlandırdı. Ve aynı yıllarda tiyatro ile ilgilendi ve halen tiyatroya devam etmektedir.

Survivor Hasan Yalnızoğlu 2 Aralık 2007 tarihinde kendi gibi dansçı ve 3 yıl önce Müslüman olup Ayşenur adını alan Rus asıllı Tatiana Ruichiana ile evlendi.

2012 yılında Show Tv’de yayınlanmaya başlayan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında, Gönüllüler takımında yer aldı. Yarışmada Nihat Altınkaya birinci olmuş, Hasan Yalnızoğlu burada da ikinci olmuştur. Hasan Yalnızoğlu, Off-Road yarışlarına katılarak, düzenlenen mini Survivor yarışmasına da hakemlik yaptı.

Hasan Yalnızoğlu, 2011 yılında “İstanbul Sanat Topluluğu” gurubunda “Silindir şapka” tiyatro oyununda görev almıştır. 2008 yılında ise Tiyatro Om’un sahnelediği “Örselenmiş Ruhlar Resmi Geçidi: Shakespeare Sahnede” Adlı Oyununda oyuncu ve yönetmen yardımcısı görevindeydi.

Rol aldığı Filmler ve diziler :
2013 – Karaoğlan
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam
2011 – Gümüş Lale
2011 – Burası Osmanlı 1711 / Sır Kanunu
2010 – Mahpeyker: Kösem Sultan
2010 – İncir Reçeli
2009 – Kahve Bahane
2007 – Dede Korkut Hikayeleri
2007 – Korkusuzlar
2007 – Tılsım Adası
2007 – Son Osmanlı Yandım Ali
2006 – Keloğlan Kara Prense Karşı
2005 – Sen Ne Dilersen
2002 – Karaoğlan(dizi)

instagram twitter

Diğer Celebrity & Influencerlara buradan ulaşabilirsiniz.