Ekin Kollama Kimdir?

Ekin Kollama, 25 Mayıs 1992 tarihinde İzmir’de doğmuş ve İzmir’de büyümüştür. Ekin Kollama, Sinem Özgün ile birlikte 2017 yılının yazında evlenmiştir.

Kendisi Anadolu Üniversitesinden mezun olmuştur. Geçmişte ING Emeklilikte 6 ay Financal Adviser’lık yaptıktan sonra Kinetico adlı şirkette yine 6 ay boyunca Satış Müdürü olarak çalışmıştır.

2014 yılında Timur Akkurt ve Murat Türkbıkmaz’a ait olan Patika Yapımda içerik oluşturucusu ve YouTube danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır ve bu esnada Barış Akpolat ve yine Timur Akkut ile birlikte Teknolojiden Anlamayan Adam YouTube kanalını kurmuş ve burada teknolojiyi en anlaşılır biçimde anlatmaya başlamışlardır. Daha sonrasında Patika Yapımdan ayrılıp kendi şirketini kurmaya karar vermiştir. Tabii yine bu esnada teknosafari.com ve Teknolojiden Anlamayan Adam gibi Timur Akkurt ve diğer ekip arkadaşları ile birlikte birçok projeye hala devam etmektedir.

Bir kesim insan Ekin Kollama’yı önceden Webtekno YouTube kanalında yayınlanan Teknolojiye Atarlanan Adam programında taş ile telefon, tablet gibi birçok elektronik cihazı parçaladığı ve incelediği videolardan da tanımaktadır.

Kendi kişisel YouTube kanalını 25 Haziran 2011 yılında kurmuştur. 2014 yılının Şubat ayında ilk videosunu çekmiştir. Kendisi video işlerine ilk atıldığı dönemde bir Twitter fenomeni arkadaşı ile yaşamış olduğu nedenden dolayı kendisini profesyonel bir Twitter fenomeni olarak da adlandırmakta, yaşamış olduğu nedeni kendisi bizzat ekinkollama.com blog sitesinde anlatmakta. 2015 yılında kişisel YouTube kanalı 100 bin aboneye ulaşmıştır. Ekin Kollama YouTube ve diğer sosyal medya mecralarında hala aktif olarak paylaşım yapmaktadır.

EKİN KOLLAMA’NIN KİŞİSEL BİLGİLERİ

Burç: İkizler

Boy: 1,78

Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1992

Okul/Meslek: Anadolu Üniversitesi

Sosyal Medya Kategorileri: Hayvansever, Seyahat, Komedi, Ürün İnceleme

Youtube

Diğer Celebrity & Influencerlara buradan ulaşabilirsiniz.