Didem Soydan Kimdir?

Didem Soydan, 1 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Anne tarafı Bulgaristan ve Yunanistan, baba tarafı ise Arnavutlu göçmenidir. Çocukluğundan itibaren sık sık Arnavutluk’a giden Soydan, özellikle şarkıcı Can Bonomo ile yaşadığı aşktan sonra tüm Türkiye’nin daha yakından tanıdığı bir isim haline gelmiştir.

Didem Soydan, ilk fotomodellik ve modellik tecrübesini 20’li yaşlarının başında yaşadı. Üniversitede okurken harçlığını çıkartmak için bir mağazada çalışan Didem Soydan, bu mağazada modacı Ümit Ünal’la karşılaştı. Ünal’ın defile teklifini kabul eden  Soydan, ilk podyum deneyimini 19 yaşında yaşadı. Didem Soydan daha sonra aralarında Hakan Yıldırım ve Özlem Süer gibi çok sayıda ismin olduğu pek çok modacının defilesine çıktı. Soydan’ın modacı Umut Eker’le açtıkları bir mağaza da var.

Didem Soydan, şarkıcı Can Bonomo ile yaşadığı aşk ile tüm Türkiye çapında tanınan bir isme dönüştü.  Soydan ve Can Bonomo, ilişki yaşadıkları dönemde sıklıkla sosyal medya paylaşımlarında bulundular. Çiftin evlilik hazırlığı yaparken 2016 yılında ayrılma kararı aldıklarını duyurması, şaşkınlıkla karşılandı.

Soydan, modelliğinin yanı sıra bazı dizi ve filmlerde oynayarak oyunculukta da şansını denedi.  Soydan’ın oynadığı bazı dizi ve filmler şöyle: 2012 yılında ‘Bir Hikâyem Var‘ adlı sinema filmi, yine aynı yıl ‘Uçurum‘ adlı TV dizisi, 2013 yılında ‘Güzel Çirkin‘ adlı TV dizisi, 2014 yılında ‘Mutlak Adalet‘ adlı sinema filmi, 2015 yılında ‘Aşk Yeniden‘ adlı TV dizisi.

Ünlü model, sosyal medya paylaşımlarıyla da sık sık gündeme geliyor. Özellikle Instagram hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle hem beğeni topluyor hem de eleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl yaptığı ‘metro’ paylaşımıyla sıklıkla konuşulan ve tartışılan Didem Soydan son olarak iki erkekle dans ettiği video sebebiyle gündeme gelmiş, video sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölmüştü.

YouTube’un son yıllarda her geçen gün daha da önemli bir dijital platform olmasından ötürü bazı ünlüler Youtuber olmayı seçiyor. Soydan da YouTuber olmaya karar veren ünlülerden biri. Didem Soydan, ‘Di D‘ adlı bir YouTube kanalı açtı. Soydan, YouTube kanalında bugüne kadar 100’e yakın makyaj ve güzellik videosu çekti.

DİDEM SOYDAN’IN KİŞİSEL BİLGİLERİ

Burç: Koç

Boy: 1,75

Doğum Tarihi: 1 Nisan 1984

Sosyal Medya Kategorileri: Lifestyle, Hayvansever, Seyahat, Makyaj, Festival, Sağlık, İyi Yaşam

Instagram Youtube

Diğer Celebrity & Influencerlara buradan ulaşabilirsiniz.